Lipiec 2018
  P W Ś C P S N
  « Gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
  Oswajanie nowego kota
  Przygarnięcie kotka ze schroniska jest doskonałym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że często są to zwierzęta nie do końca oswojone, które boją się człowieka i nie umieją jeszcze funkcjonować w normalnych, mieszkalnych warunkach. Przede wszystkim, zwierzę powinno zostać na początku zaszczepione, odpchlone i odrobaczone. Kontrola weterynaryjna jest podstawowym elementem, który należy wykonać po wzięciu zwierzęcia ze schroniska. Często lekarz proponuje kastracje, bądź sterylizację, jeżeli nie chce się mieć potomstwa, zdecydowanie warto się na te zabiegi zgodzić. Po przywiezieniu kota do domu, warto ma dać na początek szansę zapoznania się tylko z jednym pomieszczeniem. Danie mu od razu do dyspozycji całego mieszkania może go przytłoczyć i tylko wzmóc potrzebę ucieczki. W tym pomieszczeniu powinna również stać kuweta. Dopiero, gdy nauczy się z niej korzystać i oswoi tym pokojem, można jego okno na świat odrobinę otworzyć. Trzeba jednak pamiętać o cierpliwości. Koty są indywidualistami i tylko od nich zależy, jak szybko przyzwyczają się do nowego właściciela i pomieszczenia. Często zwierzęta drapią i gryzą, bronią się, dlatego trzeba zachować względem zwierzaka dużą rozwagę. Kontakt na siłę nie odniesie skutku. Nawiązywanie nici porozumienia warto zacząć od drapania pupila po głowie. Gdy zacznie to akceptować, można spróbować delikatnie drapać go również pod brodą oraz po grzbiecie. Nie można od razu brać kota na ręce, ani przytulać go. Często nawet oswojone, lubiące kontakt z człowiekiem koty, nie lubią tego typu czułości. Gdy ma się pewność, że kot jest spokojny i pewny pomieszczenia, można zacząć go zostawiać samego na większym terytorium. Nie można jednak przenosić kuwety z miejsca na miejsce, gdyż zwierzak może zacząć brudzić, gdzie popadnie, gdyż będzie czuł się oszukany, nie mogąc znaleźć swojej kuwety. Jeżeli jednak znajdzie się nieczystości kota poza kuwetą, należy je dokładnie wyczyścić i zdezynfekować specjalistycznymi produktami, by kot nie czuł swojego zapachu i nie załatwiał się tam częściej.

Uwielbiane rasy – West highland white terrier

Uważany jest za jednego z najsłodszych i najładniejszych terierów. Ostatnimi czasy, również modnych, jako że coraz więcej osób wybiera z hodowli właśnie tę rasę. West highland white terier nazywany przez miłośników zwyczajnie westie, skrada serca coraz większej ilości wielbicieli czworonogów. Jest to rasa, która powstała w XIX wieku w Wielkiej Brytanii i jej cechą charakterystyczną jest białe, długie umaszczenie. Westie jest niedużym pieskiem o wadze 6 – 11 kilogramów i wysokości około 25 centymetrów. Ma sierść dwuwarstwową, długi włos okrywowy i podszerstek, który charakteryzuje się miękkością i krótkim włosem. To, co jednak jest najważniejsze w tej rasie, to jej charakter. Westy są cudownymi psami, które są bardzo inteligentne i po prostu uwielbiają towarzystwo człowieka. W odniesieniu do innych psów, często są nieufne, ponieważ zazdrośnie bronią swojego pana i nie chcą się nim z nikim dzielić. Lubią być w centrum uwagi i często nudząc się w domu próbują zwracać właśnie uwagę członków rodziny. Są często bardzo uparte i chadzają swoimi ścieżkami.

Westy są coraz popularniejsze, ponieważ są doskonałymi kompanami zarówno w życiu domowym, jak i na spacery, ale również doskonałymi psami do szkoleń, czy na wyjazdy na różne mistrzostwa hodowlane psów. Psy te bardzo lubią zabawę w ogródku, warto zatem chcąc kupić tego psa liczyć się z faktem, że jest on praktycznie stworzony do życia na świeżym powietrzu. Co za tym idzie, łatwo się brudzi, ale często im brudniejszy jest, tym bardziej zadowolony i chętniej wskakuje swojemu państwu do łóżka. Nie jest psem obronnym, raczej również nie stróżuje, jednak można go wytresować, gdyż łatwo uczy się komend i chętnie na nie reaguje, zwłaszcza za smakołyk. Ważny jest również fakt, że pies te jest doskonały dla alergików, ponieważ jego sierść nie uczula i nie zostawia kłaków. Wybór Westa jest gwarancją, że uzyska się wiernego kompana, który bardzo lubi się bawić, ale równie często leniuchuje, najchętniej na samym środku małżeńskiego łoża głowy rodziny.

Możliwość komentowania jest wyłączona.